Sesja zdjęciowa - Nowy rozdział

Sesja zdjęciowa - Nowy rozdział

Ziyo na Facebooku

 
 

Reklama

Buy the best web hosting reviews of 2012 and consider reading BlueHost Review and users testimonials.

Popburger

"Popburger" – 2005 CD

1. Nr 6
0:30
2. Popburger
3:41
3. Planeta Ja Planeta Ty
3:56
4. Rubikon
3:53
5. Phoenix
3:47
6. Nie Opuszczaj Mnie
3:37
7. Poza Kontrolą
3:57
8. What I Wanna Give You *
4:18
9. Credo
4:04
10. Waltz Z Planetą Mars
5:55

Wydawca:
Metal Mind Records
Dystrybucja: MMP
Nr kat.: MMP CD 0300
Premiera: 16.05.2005
Skład:
Jerzy DURAŁ - vocal, klawisze
Piotr SOKOŁOWSKI - gitara
Piotr WOJTANOWSKI - bas,git
Krzysztof KRUPA - perkusja
Managment: G. Bociański, A. Janus,
R. Szymański
Muzyka i teksty - Jerzy DURAŁ
* tekst - Małgorzta OSTROWSKA
wersja angielska - Bartek CHMURA

Na płycie Popburger Jerzy Dural wraz z zespołem serwują swoim fanom niezwykle starannie przygotowane danie, na całość którego składają się kompozycje utrzymane w romantycznym, niepowtarzalnym, klimacie, tak dobrze znanym fanom zespołu. Na tym albumie, zawierającym 10 utworów, znalazła się także kompozycja "Nie opuszczaj mnie", znana wcześniej ze składanki "Exlibris - Magiczne numery 1986-2000" z 2000 roku. Tradycją Ziyo jest fakt, że płytę otwiera instrumentalny utwór z kolejnym numerem, tym razem "Nr 6". "What I Wanna Give You" to utwór pierwotnie skomponowany przez Jerzego Durała dla Małgorzaty Ostrowskiej, byłej wokalistki Lombardu. Nagrany przez nią z własnym tekstem i wydany na jej pierwszym solowym albumie "Alchemia" tutaj pojawia się w nowej aranżacji Jerzego Durała i w wersji angielskiej w tłumaczeniu Bartka Chmury. "Popburgera" promował singel z utworami "Planeta Ja, Planeta Ty" i tytułowym. Choć grupa nie stroni od elektroniki, która towarzyszy twórczości Ziyo od debiutanckiej płyty, to w nowych utworach przeważają rockowe brzmienia z żywymi bębnami, basem i mocnymi gitarami .
Nagrań dokonano w "Spectrum Studio", Tarnów. Realizacja: Piotr "Quentin" Wojtanowski, Leszek Łuszcz. Aranżacja i produkcja muzyczna: Jerzy Durał. Koncepcja plastyczna okładki: Jerzy Durał. Projekt graficzny: Artur Janus i Jerzy Durał.


Opinie internautów:
- Ziyo po przerwie powraca z nową płytą "Popburger". Ziyo znane było z łagodnego rocka i tak też jest na "Popburgerze". Lekko moralizatorskie lub tradycyjne teksty o życiu i miłości, monolit muzyczny - poprock z nowinkami elektronicznymi - płynące, miłe dla ucha i bardzo radiowe kawałki - słowem dobrze zaprojektowany komercyjny rock z bardzo dalekimi echami gotyckimi czy zimnofalowymi i elementami bluesa. Z drugiej strony to wciąż Ziyo - tak grali, tak grają teraz, gdy oprócz starego klimatu doszły nowinki techniczne, ten sam, charakterystyczny głos wokalisty. Cóż więcej dodać - fani Ziyo na pewno będą zadowoleni, "Popburger" to solidnie zrobiona komercyjna płyta. Taka odmiana płynącego, komercyjnego rocka jest znacznie lepsza od codziennej radiowej papki - dlatego dobrze byłoby, żeby rozgłośnie płytowe zainteresowały się tą płytą - bo to podniosłoby zdecydowanie poziom muzyki komercyjnej granej w radiach. Dobrze się stało, że Ziyo przypomniało o swoim istnieniu.

 

Reklama

Tu kupisz płyty ZIYO

Serwis internetowy www.ziyo.com.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Aby dowiedzieć się więcej o ich użyciu w tym serwisie zobacz naszą politykę prywatności.

  Korzystając ze strony wyrażam zgodę na użycie ciasteczek.